herb TKS Rega Trzebiatów
Piast Choszczno   TKS Rega Trzebiatów

2010-03-20, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym spotkaniu w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych odbyło się pierwsze ligowe spotkanie otwierające rundę wiosenną. Rega Trzebiatów zremisowała w Choszcznie z tamtejszym Piastem 0:0.
Już od pierwszych minut spotkania atakowali goście. W 3 minucie Polak dośrodkował z rzutu wolnego, ale głową źle trafił Jarmoszewicz i futbolówka poleciała nad bramką Piasta. Minutę potem z rzutu wolnego na bramkę Wesołowskiego uderzał Śliwiński, ale niecelnie. W 5 minucie groźną akcję stworzył Piast. Szczęsny podawał do Pepple, a ten uderzył na bramkę Regi, ale na posterunku stał Prokosa. Kilka minut później Śliwiński dośrodkował futbolówkę w pole karne z rzutu rożnego, gdzie trafiła ona pod nogi Hernackiego, ten uderzył, lecz piłka odbiła się od Jarmoszewicza i wyszła poza linię końcową. W 22 minucie Robert Śliwiński uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów, ale pewną interwencją popisał się Alan Wesołowski. 2 minuty później dobrą akcję stworzyli choszcznianie, gdzie Jakubiak uderzył obok bramki. W 28 minucie rzut wolny mieli zawodnicy Piasta Choszczno. Do piłki podszedł Kochanek i uderzył obok bramki Mateusza Prokosy. Kilka minut później groźną sytuację stworzył Radosław Erlich, ale piłka po jego strzale poszybowała obok bramki. W 33 minucie groźny kontratak stworzyli trzebiatowianie. Akcja Śliwińskiego i Erlicha, gdzie ten drugi zagrywa do "Śliwy", a ten uderzył i minimalnie pomylił się. W 40 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy z około 20 metrów. Do piłki podszedł Andrysiewicz i mocno uderzył, ale efektywanie obronił Mateusz Prokosa. Jeszcze w samej końcówce pierwszej odsłony spotkania szanse na strzelenie bramki miał zespół z Trzebiatowa. Dobre podanie Śliwińskiego do Erlicha, a ten uderzył mocno w górny róg bramki, ale piłka musnęła tylko poprzeczkę.

W drugiej połowie meczu Rega przeważała na boisku, ale zespół Piasta stwarzał groźne kontrataki. Już w 48 minucie Śliwiński ładnie przełożył piłkę z prawej nogi na lewą i oddał strzał, ale niecelny. Kilka minut potem Kamil Wronka uderzył na bramkę Regi z około 25 metrów, ale nad bramką. W 72 minucie akcję bramkową stworzyli sobie piłkarze Piasta. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojciecha Żaczka, gdzie w polu karnym głową uderzył Pepple, ale obrońcy Regi wybili piłkę z własnego pola karnego. Minutę potem Dobra akcja Filiksa i Kosakiewicza, gdzie ten pierwszy zagrywa piłkę do "Kosy", ale ten pośliznął się i nie doszedł do piłki. W 76 minucie Robert Śliwiński mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała obok górnego rogu bramki Wesołowskiego. 3 minuty potem dobra akcja Macieja Więcka, który dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie stał Wawreńczuk, ale w ostatniej chwili obrońcy Piasta wybili mu piłkę z pod nóg. W 85 minucie dobrym dryblingiem popisał się Bejuk, który ominął 2 obrońców Regi i oddał strzał, ale na posterunku stał Prokosa. Minutę potem Andrysiewicz mocno uderzył z 25 metrów, ale nad bramką. Jeszcze w samej końcówce spotkania Wojciech Żaczek próbował zaskoczyć Prokosę, ale futbolówka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką.