herb
TKS Rega Trzebiatów

2010-04-21, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym zaległym spotkaniu Rega Trzebiatów pokonała lidera Chojniczankę Chojnice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla trzebiatowian zdobył Łukasz Polak w 77 minucie.

W ciężkich warunkach atmosferycznych Rega pokonała na własnym boisku lidera Chojniczankę Chojnice 1:0.

W pierwszej połowie Rega miała lekką przewagę nad zespołem z Chojnic. W 18 minucie Łukasz Polak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, gdzie Rega miała groźną sytuację podbramkową, ale sędzia dopatrzył się faulu na zawodniku Chojniczanki. Kilka minut później Orłowski próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych mocnym strzałem po ziemi, ale nie trafił w bramkę. W 22 minucie groźnie zapowiadała się kontra Chojniczanki. Piłkę w środku boiska stracił Tomasz Janiszewski i piłkarze z Chojnic ruszyli szybko do kontrataku, dobrze rozpracowali obronę Regi, ale piłka po strzale Ostrowskiego poleciała nad bramką. Siedem minut potem Hernacki zagrał dobrą piłkę do Więcka, a ten z ostrego kąta pola karnego uderzył tylko w boczną siatkę, kilka minut potem Więcek zauważył wysuniętego bramkarza gości i uderzył z 40 metrów, ale strzał był niecelny. W 39 minucie Piotr Hernacki próbował wykorzystać ślizgą trawę na boisku i uderzył z rzutu wolnego mocno, ale pewnie piłkę złapał Mateusz Szafrański. Jeszcze w samej końcówce spotkania Chojniczanka miała rzut wolny. Do piłki podszedł Trzebiński, ale piłka po rękach Mateusza Prokosy przeleciała minimalnie nad poprzeczką Regi Trzebiatów.

Drugą połowę groźnie zaczął zespół z Trzebiatowa. Już w 52 minucie Erlich dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie stał Grzegorz Wawreńczuk i uderzył piłkę pod poprzeczkę, ale ładną interwencją popisał się golkiper Chojniczanki, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później kontratak wyprowadzili piłkarze Chojniczanki, gdzie uderzył Mateusz Chudziński i piłka przeleciała pod nogami Mateusza Prokosy i dobił jeden z zawodników z Chojnic, ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego i nie uznano bramki. W 77 minucie padł jedyny gol w tym spotkaniu, dobre podanie Wawreńczuka do Erlicha, ten dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie wbiegał Łukasz Polak i uderzył obok bramkarz Chojniczanki. Jeszcze w końcowych minutach spotkania goście próbowali uratować punkt, ale dobrze bronił się zespół z Trzebiatowa.

Rega była lepszym zespołem z przebiegu całego meczu. Chojniczanka wyprowadzała kontrataki i w wielu sytuacjach bramkę Chojniczanki ratował Szafrański.

Rega Trzebiatów - Chojniczanka Chojnice 1:0(0:0)