herb Cartusia Kartuzy
Cartusia Kartuzy   TKS Rega Trzebiatów

2009-10-17, 14:00

W dniu dzisiejszym Rega Trzebiatów uległa w Kartuzach tamtejszej Cartusi 2:1.
W pierwszej połowie gospodarze przeważali na boisku. W 9 minucie spotkania dobra akcja Wawreńczuka, który zagrał futbolówkę do Śliwińskiego, a ten uderzył z 16 metrów obok bramki. Kilka minut potem Kordyl popisał się dobrym rajdem i uderzył z 20 metrów, Łapczyński popełnił błąd i piłka poleciała mu pod nogą. W 32 minucie meczu akcja Więcka z prawej strony boiska, która zakończyła się strzałem, ale z kłopotami złapał piłkę bramkarz Cartusi. W 43 minucie spotkania Jakub Łapczyński popisał się dobrą interwencją, który obronił sam na sam. Jeszcze w samej końcówce spotkania Robert Śliwiński próbował pokonać Czyżniewskiego strzałem z rzutu wolnego, ale futbolówkę poleciała wysoko nad bramką. W pierwszej połowie Cartusia wyprowadziła kilka groźnych sytuacji, Rega była łapana dużo razy na spalonym.

W drugiej połowie Rega szybko odrobiła straty i prowadziła grę. Już w 50 minucie spotkania dobra akcja Wiktora Kasztelana, który ominął dobrym dryblingiem 3 zawodników i podał futbolówkę przed pole karne, a tam Cezary Przewoźniak uderzył idealnie obok słupka. Kilka minut potem dobra akcja Stencela, który zagrał piłkę do Kordyla, a ten wyszedł sam na sam z Łapczyńskim, ale lepszy w tym starciu okazał się bramkarz Regi. Po tej akcji golkiper Regi doznał kontuzji i z bólem kolana dokończył spotkanie. W 68 minucie Ireneusz Stencel dośrodkował piłkę w pole karne, głową uderzył Arkadiusz Kordyl, ale na posterunku stał Łapczyński. 3 minuty później rzut wolny dla trzebiatowian na około 20 metrze. Do piłki podszedł Śliwiński i mocno uderzył, ale bramkarz z problemami wypiąstkował futbolówkę nad bramką. W 75 minucie rzut wolny dla Regi po faulu na Śliwińskim, piłkę ustawił Piotr Hernacki i uderzył, ale wprost w ręce bramkarza Cartusi. Kilka minut później dobra akcja Śliwińskiego, ale piłka po jego strzale poleciała wysoko nad bramką. W 81 minucie spotkania dobre dośrodkowanie w pole karne Konkola, gdzie głową uderzył zawodnik z Kartuz, ale Łapczyński stał na posterunku. W 87 minucie faul w polu karnym, sędzia spotkania Karol Purczyński wskazał na 11 metr.  Do piłki podszedł Stencel i pewnie wykonał rzut karny. Jeszcze w samej końcówce spotkania punkt dla trzebiatowian próbował uratować Śliwiński, ale piłka po jego strzale poleciała obok bramki. Od 55 minuty Jakub Łapczyński bronił z kontuzją kolana.

1:0 Kordyl Arkadiusz 23 minuta
1:1 Przewoźniak cezary 55 minuta
2:1 Stencel Ireneusz 87 minuta(k)

Łapczyński, Kosakiewicz(65. Orłowski), Jarmoszewicz, Hernacki, Urbański, Więcek, Muskała, Przewoźniak, Cebulski, Śliwiński, Wawreńczuk(45.Kasztelan)

Cartusia:
Czyżniewski, Kempiński, Stencel, Kordyl(81.Cyman), Bubienko(78.Banaszak), Karasiński, Dawidowski(60.Rubin), Domian, Kitowski, Grzędzicki, Konkol(90.Gruchała).

1. Łapczyński Jakub
2. Kosakiewicz Łukasz  zmiana 65" Orłowski Przemysław
5. Urbański Bartłomiej
6. Więcek Maciej