TKS Rega Trzebiatów

2009-09-26, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W dniu dzisiejszym Rega Trzebiatów pokonała Astrę Ustronie Morskie 2:1.
Pierwszą połowę dobrze zaczął zespół Astry. Już w 2 minucie po złym podaniu Przewoźniaka, piłka została zagrana do Wojciecha Galanta i ten wykorzystał sam na sam z Łapczyńskim. Kilka minut potem dośrodkowanie z prawej strony Cebulskiego, piłka została wybita przed pole karne i uderzył Muskała, ale wysoko nad bramką. W 20 minucie boisko musiał opuścić bramkarz Astry Arkadiusz Malec, źle stanął i prawdopodobnie zerwał wiązadła w kolanie. Kilka minut potem dobra akcja Łukasza Cebulskiego, który zagrał piłkę do Wawreńczuka, ale ten nie trafił w bramkę. W 27 minucie groźnym strzałem popisał się Wudarczyk Łukasz, ale niecelnie. 4 minuty potem Przewoźniak wykonywał rzut wolny, gdzie piłka została wybita przed pole karne, dobił Urbański, ale niecelnie. W 34 minucie spotkania Więcek próbował zaskoczyć młodego bramkarza Astry, ale lepszy okazał się golkiper gości. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

W drugiej połowie trzebiatowianie odrazu próbowali odrobić straty. Już w 48 minucie dobre dośrodkowanie z rzut rożnego przez Roberta Śliwińskiego dobrze głową uderzył Orłowski, ale obrońcy Astry wybili piłkę z przed lini. Kilka minut potem znów przed utratą bramki uratował obrońca. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywane przez Cebulskiego, gdzie w polu karnym wysoko wyskoczył Jarmoszewicz i uderzył głową, ale obrońca wybił futbolówkę z przed lini. W 62 minucie mocne uderzenie z 25 metrów Roberta Śliwińskiego bramkarz odbił piłkę przed siebie, dobił Wawreńczuk, ale nad bramką. Minutę potem Przemysław Orłowski próbował zaskoczyć bramkarza Astry, ale nie trafił w bramkę. W 65 minucie dobre podanie Łukasza Cebulskiego w pole karne, głową uderzył Śliwiński i zdobył wyrównującego gola dla trzebiatowian. Kilka minut potem znów dobre dośrodkowanie z prawej strony przez Cebulskiego i z 3 metrów strzałem z głowy nie trafił Śliwiński. W 75 minucie dobre długie podanie Hernackiego do Wawreńczuka i ten zgrał piłkę do Śliwińskiego, ale ten ostatni trafił tylko w bramkarza. Kilka minut potem dośrodkowanie Cebulskiego w pole karne, Jarmoszewicz uderzył z głowy, ale obronił bramkarz. W 88 minucie padł gol na wagę 3 punktów dla Regi. Dośrodkowanie z prawej strony boiska z rzutu rożnego wykonywanego przez Łukasza Cebulskiego i w polu karnym najwyżej wyskoczył Grzegorz Jarmoszewicz i zdobył bramkę dla trzebiatowian. Jak później się okazało został on bohaterem Regi. Jeszcze w samej końcówce sam na sam nie strzelił Śliwiński, nie trafił w bramkę.