herb Piast Choszczno
TKS Rega Trzebiatów   Piast Choszczno

2009-08-15, 15:00

W dniu dzisiejszym Rega Trzebiatów pokonała na własnym boisku zespół Piasta Choszczno 2:1.
Pierwszą połowę dobrze zaczął zespół Regi. Już w 7 minucie dobra akcja Więcka ze Śliwińskim, ten zagrał piłkę w pole karne i Cezary Przewoźniak pokonał bramkarza gości. Kilka minut potem dobra szarża z prawej strony Tomasza Bejuka, który oddał strzał z ostrego kąta, lecz piłka przeleciała tylko obok słupka bramki Twarzyńskiego. Rega tworzyła groźne akcje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Jedną z takich akcji była w 31 minucie kiedy Grzegorz Wawreńczuk wychodził sam na sam z bramkarzem Piasta, ale lepszy okazał się golkiper przyjezdnych. Jeszcze w samej końcówce spotkania bramkę dla gospodarzy próbował strzelić Piotr Hernacki, ale nie czysto trafił w piłkę i bramkarz bez problemów złapał futbolówkę. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla Regi. Mogło wpaść jeszcze kilak, lecz nieskuteczność trzebiatowian jest widoczna.

W drugiej połowie Rega znów zaczęła mocno atakować na bramkę Piasta. W 60 minucie wychodził sam na sam z bramkarzem Piasta, ale w ostatniej chwili obrońca z Choszczna wybił piłkarzowi Regi piłkę z pod nóg. Kilka minut potem padła druga bramka dla trzebiatowian. Piłkę w pole karne dośrodkował Przewoźniak, gdzie znalazł się Dariusz Wilejto i pokonał bramkarza po strzale głową. W 72 minucie honorowego gola dla Piasta zdobył Tomasz Bejuk, który wyszedł sam na sam z Twarzyńskim i oddał strzał po długim rogu bramki. Minutę potem dobrą akcje miał Leszek Muskała, który oddał strzał z 16 metrów z lewej nogi, ale bramkarz odbił futbolówkę z pewnymi problemami. Jeszcze w samej końcówce spotkania trzeciego gola dla trzebiatowian mógł zdobyć Przewoźniak, ale po dośrodkowaniu Śliwińskiego posłał piłkę nad poprzeczką bramki Piasta. Wynikiem 2:1 zakończyło się spotkanie Rega z Piastem.

1:0 Przewoźniak Cezary 7 minuta
2:0 Wilejto Dariusz 67 minuta
2:1 Bejuk Tomasz 72 minuta

Twarzynski, Kosakiewicz, Wilejto, Jarmoszewicz, Hernacki, Orłowski(59.Muskała), Śliwiński, Przewoźniak(89.Kasztelan), Wawreńczuk(78.Urbański), Więcek(60.Janiszewski), Cebulski.

Piast:
Sadkowski, Drewicz(80.Karpała), Rynkiewicz, Jeziorski, Gluza, Szczęny, Żaczek, Kochanek(75.Więcek), Jakubiak(62.Ostraszewski), Piskorz, Bejuk.(69.Kiernicki)

1. Twarzynski Kamil
3. Wilejto Dariusz bramka
6. Orłowski Przemysław  zmiana 59" Muskała Leszek
7. Śliwiński Robert  (1 asysta)
8. Przewoźniak Cezary bramka  (1 asysta)  zmiana 89" Kasztelan Wiktor
9. Wawreńczuk Grzegorz ??ta kartka  zmiana 78" Urbański Bartłomiej